Domů           Kontakt

 

 

 
  

Výběr z fotogalerie

kuchyň vstupní chodba obyvak chalupa na podzim

 

 

   

                Chalupa
        Fotogalerie
        Tipy na výlet
       
Lyžování
        Koupání
        Zábava
        Kde nás najdete
        Ceník a rezervace
        Kontakt

 

   

 

Tipy na výlet a okolí

Vrchol Žaltman a val opevnění

Překrásný výlet Vás čeká při výstupu na rozhlednu , která je postavena na vrcholku kopce Žaltman. Kousek nad chalupou začíná značená trasa. Cestou k rozhledně najdete spoustu bunkrů, které sloužily jako obranný val před 2. sv. válkou.

Adršpašské skály

Dvacet kilometrů od Markoušovic se nacházejí turisticky atraktivní adršpašské skály . Od chalupy k nim vede značená cyklostezka. Jsou nejnavštěvovanějším místem v regionu.

ZOO ve Dvoře Králové

Velkým lákadlem je i ZOO ve Dvoře Králové vzdálené 29 km . Prohlídka Vám zabere celý den a svezete se i autobusem mezi volně pohybujícími zvířaty. Velkou pýchou zoo jsou nosorožci a lvy.

Zámek Kuks

Jedinečný lázeňsko-zámecký komplex v Kuksu nechal vybudovat v18. století hrabě František Antonín Špork. Do dnešních dnů se dochovala pouze část objektů a zlomek zdejší zejména sochařské výzdoby, je patrné, jak velkorysá byla Šporkova koncepce a stavební rozmach.

Babiččino údolí

Pěkný výlet si můžete uděat i do Ratibořic (23km) na zámek a kouzelného babiččina údolí, kde můžete jít po naučné stezce dlouhé 7.5 km, která vás provede všemi zajímavými místy.

Zámek v Náchodě

Za zhlédnutí určitě stojí i zámek v Náchodě, na kterém je během letní sezóny spousta akcí. Zámek byl původně raně gotický hrad přestavěný italskými staviteli na renesanční zámek.

Pevnost Dobrošov

Pevnost Dobrošov je součástí dlouhého řetězu opevnění , jež mělo národ ochránit před vpádem vojsk před 2. sv. válkou. Pevnost však nikdy nesplnila svůj účel. Přístup k pevnosti je po turisticky značené cestě.

Okolní příroda a les

Okolí chalupy přímo vybízí k strávení aktivní dovolené. Pár metrů od chalupy je les, což ocení zejména milovníci přírody a vášniví houbaři. Ne náhodou je okolí Markoušovic nazýváno krakonošovou zahrádkou. Je zde spoustu značených turistických cest, jedna vede přimo nad chalupou. Místní prostředí ocení i milovníci horských kol.

 

 

© 2007 Prima chalupa

 
TOPlist